Trečdalis LPI ir ŽIV atvejų gali likti neužregistruoti dėl nepakankamo diagnostikos tyrimų prieinamumo rizikos grupėms, profilaktinių patikros programų jaunimui nebuvimo, stigmatizuojamo visuomenės požiūrio į šias ligas. Projektu siekiama plėtoti kompleksinių paslaugų (ištyrimo ir konsultavimo) teikimą jaunimui bei riziką užsikrėsti ŽIV ar kitomis LPI turintiems asmenims, užtikrinant nemokamą ir anonimišką konsultavimą ir ištyrimą atrankiniais greitaisiais testais bei konsultuojant apie saugesnį lytinį gyvenimą, nemokamą barjerinės kontracepcijos (prezervatyvų ir lubrikantų) dalijimą.
Priemonės tikslas :
i. vykdyti ŽIV ir lytiškai plintančių infekcijų profilaktika ir ankstyvąją diagnostiką tarp rizikos grupių Vilniaus miesto savivaldybėje, užtikrinant nemokamą ir anonimišką konsultavimą ir ištyrimą atrankiniais greitaisiais testais ir integraciją į gydymą;
ii. Ugdyti jų sveikos gyvensenos įgūdžius konsultuojant apie saugesnį lytinį gyvenimą, vykdant informacijos sklaidą apie saugią lytinę elgseną, gerinti žinias apie ligas ir jų gydymą bei priežiūrą.
Tikslinė grupė : 120 asmenų per mėnesį (aštuoni mėnesiai) – viso 960 per projekto laikotarpį gaus konsultacines paslaugas, 480 žmonių bus testuoti dėl ŽIV ir hepatitų bei sifilio, iš jų:
- seksualiai aktyvūs asmenys, turintys nesaugių lytinių santykių (210);
- vyrai, turintys lytinių santykių su vyrais (210);
- seksualines paslaugas teikiantys asmenys (50);
- translyčiai asmenys (10);
10.000 žmonių pasieks profilaktinė informacija apie ŽIV ir LPI prevenciją.