Artėjanti Kovo 24 diena Pasaulio sveikatos organizacijos sprendimu minima Tarptautinė tuberkuliozės diena. Ši diena skirta plačiau informuoti žmones apie pavojingą ligą. Prie šios misijos jungiasi ir asociacija Demetra, kuri išplatino informacinius plakatus.
Kovo 24 – ąją 1882 metais Robertas Kochas atrado tuberkuliozės sukėlėją – tuberkuliozės mikobakteriją (Mycobacterium tuberculosis ), plintanti per orą su dalelėmis. Pagrindinis tuberkuliozės mikobakterijos šaltinis yra žmogus, sergantis atvira plaučių tuberkuliozės forma. Negydomas tuberkuliozės sergantis žmogus gali mirti. R. Kocho atradimas padėjo kertinius pagrindus kuriant tuberkuliozės diagnostiką ir gydymą, todėl neatsitiktinai kovo 24 – oji paskelbta Pasauline tuberkuliozės diena.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, tuberkuliozė yra trylikta pagrindinė mirties priežastis pasaulyje, taip pat yra ir pirmaujanti mirties priežastis ŽIV infekuotiems žmonėms. Lietuvoje sergamumas plaučių tuberkulioze vis dar yra vienas didžiausių Europoje. Didžiausią reikšmę saugantis nuo tuberkuliozės turi žmogaus imuninė būklė. ŽIV susilpnina imuninę sistemą ir padidina tuberkuliozės riziką, todėl tuberkuliozės testavimas tarp ŽIV infekuotų asmenų yra itin svarbus. PSO duomenimis, su ŽIV gyvenantys asmenys turi 19 kartų didesnę riziką susirgti tuberkulioze. PSO ŽIV departamentas akcentavo 3 pagrindinius veiksmus, kurių turėtų imtis ŽIV programos visose pasaulio šalyse: prevencija, testavimas ir gydymas.
Vaikus nuo susirgimų sunkiomis tuberkuliozės formomis galima apsaugoti skiepijant. Lietuvoje naujagimiai nuo tuberkuliozės skiepijami 2-3 dieną po gimimo.
Raginame visus saugoti savo sveikatą ir atsiradus tokiems simptomams kaip kosulys, karščiavimas, naktinis prakaitavimas, mažėjantis svoris – nepamiršti išsitirti dėl ŽIV ir tuberkuliozės. Nemokamus, anonimiškus ir greitus ŽIV testus atliekame asociacijoje „Demetra“ (Kauno g. 6, Vilnius).“