Nors apie naujajį koronavirusą dar daug lieka nežinoma, duomenys rodo, jog virusas yra pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms, asmenims su nusilpusia imunine sistema bei sergantiems lėtinėmis ligomis. COVID-19 gali būti pavojingas ir žmonėms, gyvenantiems su ŽIV, ypač turintiems mažą CD4 ląstelių kiekį organizme. Vis dėlto, besilaikant bendrų atsargumo priemonių galima sumažinti riziką ir pagerinti bendrą savijautą.
Kol kas nėra įrodymų, kad visi ŽIV infekuoti turi didesnę tikimybę užsikrėsti COVID-19 nei likusi visuomenės dalis. Asmenys reguliariai vartojantys antiretrovirusinius vaistus, pasiekę neaptinkamą viruso koncentraciją kraujyje bei turintys pakankamą CD4 ląstelių kiekį (pavyzdžiui, daugiau nei 350) nelaikomi turinčiais susilpnėjusią imuninę sistemą. Didžiosios Britanijos ŽIV asociacijos teigimu, „nors iki šiol nėra tikslių duomenų, leidžiančių nustatyti, ar ŽIV infekuotiems žmonėms kyla didesnė rizika užsikrėsti COVID-19 ar susirgti sunkia jos forma, šiuo metu nėra pagrindo laikyti visus žmones su ŽIV labiau pažeidžiamais“.
Kita vertus, kovo mėnesį vykusio specialaus Retrovirusų ir oportunistinių infekcijų konferencijos posėdžio metu, Ligų kontrolės ir prevencijos centro specialistas John Brooks, atsižvelgdamas į tai, kiek daug apie COVID-19 dar nėra žinoma, patarė, kad visi su ŽIV gyvenantys asmenys turėtų imtis atsargos priemonių: laikytis saviizoliacijos, užtikrinti vaistų atsargas bent 30-čiai dienų, atnaujinti skiepus (gripo, pneumokoko). Asmenims dar nepradėjusiems gydymo dėl ŽIV, rekomenduojama tai padaryti kuo greičiau.
Kalbant apie koronavirusą ir ŽIV, svarbu paminėti, jog Liverpulio universitetas sureagavo į vis didėjantį užklausų skaičių ir pateikė santrauką visų ŽIV vaistų, kurie gali turėti sąveiką su eksperimentinėmis COVID-19 terapijomis. Visa informacija pateikiama šiame puslapyje.
Šaltiniai: World’s Health Organization, POZ Magazine, Terrence Higgins Trust, British HIV Association